Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

86 275 89 38

infolinia techniczna: poniedziałek-piątek

w godzinach 730  - 1530

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Nie masz konta? Zarejestruj się

Miód z chabra bławatka 680 gr netto

v

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Tak

Cena i odbiór do uzgodnienia

Cena i odbiór do uzgodnienia

Tak

Suwałki

Powiat Suwalski / Gmina Suwałki

Pasieka ROSPUDA oferuję miód  z chabra bławatkaze zbiorów 2021.

Nasze ule usytuowane są na czystych terenach Suwalszczyzny w dolinie rzeki Rospuda (obszar chroniony Natura 2000), dzięki czemu oferowane przez nas miody mają niepowtarzalny smak i  są  najwyższej jakości!

Miód z chabra bławatka. Pakowany w słoiki o pjemności 500 ml.

Powstaje z nektaru chabra bławatka (Centaurea cyanus). Jest to roślina z rodzinny astrowatych o kwiatach brzeżnych koloru szafirowego bardzo ceniona w ziołolecznictwie.

Najczęściej spotykana jest jako chwast w zbożach. Dostarcza pszczołom obfitego wziątku zarówno nektarowego jak i pyłkowego. Ze względu na sporą ilość gospodarstw ekologicznych w okolicach Raczek często występuje obficie i dzięki temu możliwe jest pozyskanie tego cennego miodu odmianowego.

Ciekawostką jest że należy do niewielkiej grupy roślin posiadających nektarniki pozakwiatowe, które aktywne są dla pszczół nawet po przekwitnięciu kwiatostanu.
Miód bławatkowy charakteryzuje się żółtą intensywną barwą z dodatkiem zieleni. W smaku Jest aromatyczny z wyczuwalną nutą intrygującej goryczki. Podobnie jak kwiaty bławatka miód ten znajduje zastosowanie w stanach zapalnych dróg moczowych. Stosuje się go jako wspomaganie leczenia przewlekłych stanów zapalnych nerek.
Ma działanie antyseptyczne, moczopędne i przeciwzapalne

www.pasiekarospuda.pl